Všemocná plechovka Coca Coly: své využití najde v domácnosti i garáži. Rozpouští, čistí a likviduje bez námahy a rychle

Pro někoho žádná novinka, pro jiného překvapivé zjištění. Ano, tahle supersladká limonáda je zároveň výborná čistící tekutina.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když se řekne Coca Cola, nejspíš si jako první vybavíme orosenou plechovku někde v chladícím boxu. Jenže prosté osvěžení není jedinou cestou, jak tuto tekutinu využít. Coca Cola totiž dokáže vyčistit spoustu věcí v domácnosti i garáži. Co to vypovídá o zdravotním dopadu přímé konzumace tohoto nápoje už je na úvaze každého z nás. Coca Cola vám ale může pomoci jak s toaletou, tak třeba s autobaterií. Ovšem nejspíš na to padne celé balení.

Rozpouští, čistí, likviduje

Vezměte si například takovou toaletní mísu. Ano, šumící nápoj umí odstranit i velmi obtížné skvrny uvnitř mísy. Colu můžete buď nalít přímo na povrch, nebo ji dát do rozprašovače a povrch prostě postříkat. Pro větší efekt ji nechte několik hodin působit (podobně jako běžné čističe). Před spláchnutím pak štětkou klasicky odstraňte zbytky. Odstraníte tím ale jen odolné skvrny, jako dezinfekci použijte obvyklý čistič.

iZdroj fotografie: Pixabay

Trápí vás mastnota na oblečení? Možná jste už o tomhle receptu slyšeli, ale i tady pomůže Cola. Má silnou schopnost rozbíjet tuky, a to díky obsahu fosforu. Potřebujete ji jen otevřít, nalít do praní spolu s běžnou dávkou pracího prostředku a zapnout jako obvykle. Při souboji s odolnějšími skvrnami nalijte Colu přímo na skvrnu a nechte působit asi půl hodiny, než oděv přidáte k normálnímu prádlu.

Proti rzi ve všech podobách

Stejnou taktiku lze použít, chcete-li dostat rez z kovových nástrojů, chromu, šroubů a dalších součástek. Pro větší plochy je ideální již výše zmíněný rozprašovač. Použijte kartáč, oškrábejte postiženou oblast a pak opláchněte vodou. Pokud takto čistíte chrom, nenechte ji působit moc dlouho, aby nedošlo k poškození povrchu. Nástroje ideálně vyčistíte tak, že je do Coly naložíte na noc, například v nějaké misce. Pak je očistěte a opláchněte vodou.

iZdroj fotografie: Pixabay

A ještě tip pro zahradníky, protože Colu lze účinně použít proti šnekům a slimákům. Pokud každou chvíli najdete na zahradě cestičky od těchto vetřelců, jednoduše umístěte misku s Colou tam, kam se bez problémů dostanou. Je to pro ně totiž smrtící kombinace. Vysoký obsah cukru je k misce přiláká, zatímco obsažená kyselina je dokáže zabít. Po zmíněných postupech je otázkou, zda by tato tekutina neměla být spíš na pultech v železářství.

Zdroj: CNet

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články