Michaela spolkla velryba. Přežil jen zázrakem, uvnitř strávil nekonečných 40 vteřin

Muž skončil v tlamě kytovce. Jeho pobyt zde však nebyl nijak dlouhý. Zato zážitky mu zůstanou do konce života a rozhodně si dá pozor na to, kde se na moři pohybuje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Příběh o velrybě zasáhl sociální sítě v pátek odpoledne minulého roku. Událost vypovídá o incidentu šestapadesátiletého Američana Michaela Packarda, který se ocitl tváří v tvář velrybě. Ta ho neúmyslně nasála do své obrovské ústní dutiny, ale bohužel již neměla představu o tom, jak takové sousto strávit. Přeci jen se nejednalo o typické vodní živočichy jako např. korýše, měkkýše či plankton, které běžně konzumuje.

V moci obrovské velryby

„Byl jsem v jejích zavřených ústech asi 30 až 40 sekund, než vystoupila na hladinu a vyplivla mě,“ napsal později Packard na sociálních sítích. Zmínil spoustu pohmožděnin, ale žádná vážná zranění. Fyzický kontakt dle něj nebyl až tak rázný, zato strach z nečekané tmy a pocitu samoty mu připadal nejhorší. Vše se ale odehrálo tak rychle, že si z toho šoku nedokázal všechno detailněji zapamatovat.

Ve výsledku ani škrábnutí?

Packard se zčistajasna objevil na hladině. Jednoduše řečeno byl vymrštěn do vzduchu a přistál ve vodě. Cítil jakousi volnost a po incidentu se jen tak vznášel na hladině moře. Po chvíli pro něj připlul záchranářský tým, který ho následně odvezl do nemocnice. Packard se obával, že má zlomené nohy, ale později během téhož dne mohl nemocnici opustit a věnovat se běžným činnostem.

Přirovnání k příběhu

Hodně čtenářů tohoto incidentu přirovnává příběh k Geppettovi a Pinocchiovi – spojitosti mezi těmito dvěma příběhy jsou rozhodně na místě. Oba se vyznačují existencí mravní úrovně, spasení, možná až anagogické četby, která má ve skutečnosti v obou případech vzácnou katechetickou hodnotu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pravda, nebo lež?

Tato zkušenost byla rozhodně pro Packarda přínosem a za uplynulý rok po nehodě se rozhodně nijak neomezuje. Žije naplno a vyhledává další adrenalinové zážitky. Veřejnost se ho neustále ptá na jeho zážitky i mimo tento incident. Existuje i tucet odborníků, kteří pochybují, že se jedná o pravdivý příběh. Packard byl již dokonce několikrát požádán o komentář, ale bohužel se k jeho odpovědi prozatím nedostalo.

Myslíte si, že se jedná o reálný příběh?

Zdroj: Repubblica
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články