Účinná past na vosy, díky které už nikdy nebudou problémem. Levné řešení, které si zvládne doma vyrobit každý

S rostoucími venkovními teplotami se probouzí flóra i fauna, bohužel včetně bodavého hmyzu. Tudíž se na zahradě nevyhneme ani vosám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hmyz se schopností bodat a štípat je otravný obecně, ale pro vosy to platí obzvlášť. Především když si chcete vychutnat klid na zahradě. Na trhu jsou samozřejmě k dispozici nejrůznější repelenty a odpuzovače, mohou být ale dost drahé. Přitom není třeba zbytečně vyhazovat peníze, prostředek proti vosám se dá vyrobit i podomácku. Dnes vám poradíme, jak se téměř zadarmo zbavit těchto nepříjemných vetřelců.

Jak by tady bylo krásně…

Vosy vás na zahradě budou obtěžovat zvláště v případech, bude-li je tam lákat něco dobrého k jídlu a pití. Takže pokud si chcete dát oběd na terase, o společnost budete mít postaráno. Jenže místo příjemného jídla budete neustále odhánět velmi dotěrný hmyz. Tomu se ovšem dá předejít, pokud někam poblíž nainstalujete past na vosy, která je spolehlivě přiláká a rovnou zlikviduje, takže vás už otravovat nebudou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Potřebujete k tomu jen PET láhev a provázek na zavěšení. Nemusíte mít žádné zvláštní dovednosti, tuto past zvládne vyrobit i naprostý laik. Láhev zbavte pomocí nože, nůžek nebo pilky hrdla. Hrdlo ovšem nesmíte narušit, protože z něj potřebujete udělat trychtýř, který do lahve zasunete obráceně. Pak už jen nalijte dovnitř nějakou sladkou šťávu, která vosy spolehlivě přiláká.

Jednosměrná vosí cesta

Jakmile vosa vletí skrz trychtýř dovnitř, už se nedostane ven. Past je možno zavěsit na provázek, ideálně protažený skrz dvě dírky, které uděláte do horní části. Můžete ji také někam postavit, v tom případě ji ale zajistěte tak, aby vydržela povětrnostní vlivy a v silnějším větru nebo dešti se nepřevrhla. Tuto past můžete vyrobit i ze zavařovačky, když do víka uděláte několik otvorů, jimiž se vosa pohodlně protáhne dovnitř. Postup s náplní je totožný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě sladké šťávy můžete použít jako návnadu i ovoce, a dokonce funguje i pivo. Po naplnění sklenici zašroubujte a postavte na stůl. Případně můžete kolem hrdla omotat drát a pověsit zavařovačku například na strom. Po nějaké době je vhodné náplň i s uloveným hmyzem vylít a návnadu obnovit, aby opět lákala další vetřelce. Několik takových pastí úplně stačí na to, abyste svou zahradu zbavili vos a užili si klidné chvíle venku.

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články