Chcete-li poznat druhého člověka, všímejte si jeho chodidel. Postavení prstů prozradí jeho skutečný charakter

To, kým jste, můžete spolehlivě zjistit ze svého chodidla. Tvar a uspořádání prstů o vás vypoví více než (nespolehlivé) testy osobnosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tvar chodidla, respektive velikost a postavení prstů, lze zahrnout mezi tzv. somatoskopické znaky člověka. To jsou takové charakteristiky, které dokážete uspokojivě popsat slovně, a jež poskytují podklad ke studiu biologické variability člověka. Vědci jsou přesvědčeni, že některé z nich vypovídají o osobnosti svého nositele více, než nejrůznější testy osobnosti. Kromě barvy a tvaru očí to je i zmiňovaný tvar a velikost prstů na nohou. Experti proto představili jejich 5 základních typů.

Egyptské chodidlo

Lidé s tzv. egyptským typem chodidla mají nejdelší palec. Každý další prst je poté o něco kratší, přičemž vizuálně vytváří šikmou rovinu. Tento typ chodidla je ve světové populaci nejběžnější. Lidé, kteří ho vlastní, jsou vyrovnaní, pyšní se zdravým sebevědomím a určitou psychickou odolností. I přesto, že mají rádi úspěch a dokáží si život vychutnat plnými doušky, jen málokdy upřednostní kariéru a požitek před rodinou a přáteli.

Římské chodidlo

Pro tento typ chodidla je typické, že minimálně 3 prsty (včetně palce) tvoří rovinu, která svírá s osou chodidla pravý úhel. V populaci je druhý nejběžnější. Lidé, kteří ho mají, jsou dobrodružní, plní života a optimismu. Nemají rádi stereotypy a často se zasazují o pokrok. Díky svému sebevědomí, pozorovacímu talentu a charisma jsou dobrými nadřízenými a rádci. V osobním životě se jim však nemusí vždy dařit.

Řecké chodidlo

Řecké chodidlo mají lidé, kteří mají na svých nohou dominantní ukazováček, který je ze všech prstů nejdelší. Druhý nejdelší je palec následovaný prostředníčkem, prsteníčkem a nakonec malíčkem. Lidé s tímto typem chodidla jsou velmi aktivní a činorodí v osobním i v pracovním životě. Snadno se pro cokoliv nadchnou, ale zároveň stejně rychle propadají depresím. Neoplývají přílišnou trpělivostí a raději volí (i přes jeho rizikovost) rychlé životní tempo. V partnerském vztahu jsou však mimořádně oddaní.

iZdroj fotografie: Deposipthotos

Německé chodidlo

Lidé s tzv. německým chodidlem (někdy nazývaným i rolnické chodidlo) mají dominantní palec, přičemž ostatní prsty jsou přibližně stejně dlouhé. Ve svém životě se soustřeďují na řád a logiku a často hledají odpovědi na otázky spojené s fungováním světa a společnosti. Nejraději mají přesně daný řád a jasně definovaný problém, který mohou řešit. Na druhou stranu mají potíže s abstraktním myšlením. V osobním životě jsou svým blízkým oporou.

Keltské chodidlo

Pro tento typ chodidla je typický dominantní ukazováček a výrazný palec a prostředníček. Lidé s keltským chodidlem jsou impulzivní a emotivní. Neradi přiznávají svoji omylnost a špatně se s nimi diskutuje, jelikož nejsou ochotni zpochybňovat svůj názor. Na druhou stranu jsou tito lidé zvídaví a snadno se naučí novým řemeslným dovednostem.

Jaký tvar prstů na noze máte?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články