Jaký je váš mentální věk? S jeho určením vám pomůže obrazový psychologický test

Dost možná už jste za svůj život narazili na lidi, jejichž věk a mentalita se příliš neshodovaly. Otestujte si, na kolik let se cítí váš mozek.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Jako lidé máme dva typy věku, biologický a mentální. Ten první se odvíjí normálně od data narození a lze ho snadno určit z jakéhokoli dokladu. Určení vnitřního mentálního věku je ale obtížnější, protože ho ovlivňuje hned několik faktorů. Krom toho jde o docela nestabilní míru, která se během života mění. Závisí totiž především na našich zkušenostech, událostech, prostředí a dalších okolnostech, které ovlivňují lidskou psychiku.

Kolik zachytíte lvů

Otestování vašeho mentálního věku je poměrně snadné. Podívejte se na úvodní obrázek a pečlivě ho prozkoumejte po dobu 10–15 sekund. Kolik na něm vidíte lvů? Podle níže uvedených rozsahů můžete snadno určit svůj psychický věk.

Vidíte 1–4 lvy

Jste stále mladí a v srdci velmi svobodní. Váš mentální věk odpovídá rozmezí 25–30 let. Na všechny události se díváte pozitivně a jste schopni sice nestandardních, ale zato velmi efektivních rozhodnutí. Tento mentální věk pro vás bude ve stáří jasným požehnáním. Budete tak vždycky plní energie a celkově vitální.

Zahlédli jste 4–6 lvů

Vaše psychika odpovídá věku 30–40 let. Jste velmi vřelý a milující člověk, hledáte především vyrovnaný a klidný životní styl. Velkou hodnotou jsou pro vás právě rodinné vztahy, spokojenost v práci a dostatek přátel. Jste klidní, srovnaní sami se sebou, duší i životem. Je to ta nejkrásnější životní etapa, protože v tomto období bývá člověk nejšťastnější a nejspokojenější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Našli jste 6–10 lvů

Psychicky je vám kolem 40 let a můžete se považovat za dosti moudrého člověka. Ve všem milujete pořádek, ze kterého vychází pohodlí. Současně potřebujete pečlivě plánovat všechno, co děláte. Nejste také zvyklí čekat a milujete dochvilnost. Už nějakou dobu vás neláká trávit čas na všemožných zábavách, máte rádi, když ho můžete využít prospěšně. I váš odpočinek je tudíž aktivní a nějak užitečný. Výsledkem je vaše produktivita a úspěšnost.

Nalezeno 10–12 lvů

Váš mentální věk je menší než 25 let, což vám poskytuje značnou upřímnost. Jste také velmi přátelská osoba. Dělá vám ovšem velký problém zachytit mnoho svých myšlenek. Současně jste také velmi zranitelní, a pokud jste zamilovaní, je to na vás velmi patrné. V případě, že jste někomu ublížili, máte tendenci se rychle vzdálit. Vyhnete se tomu a jdete dál, protože víte, že každá životní situace – dobrá nebo špatná – tvoří vaši celkovou životní zkušenost.

Jak jste dopadli, odpovídá výsledek skutečnosti?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články