Kolik tygrů vidíte na obrázku? Celý internet se předhání, kdo se pochlubí větším číslem

Na první pohled se zdá, že na obrázku se nachází pouze čtveřice tygrů. Jakmile ho ale začnete zkoumat blíž, vynoří se jich mnohem víc.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Virální výzvy se po internetu obvykle šíří jako lavina. Kromě toho, že je rádi sdílíme v potřebě ukázat sobě i ostatním svoje dovednosti, hrají zde roli i virtuální algoritmy. Čím víc se totiž na sociálních sítích něčemu věnujete, tím více stejného obsahu je vám následně nabídnuto. Takže si připravte oči a pozornost, protože obrázek s tygry prověří váš postřeh a vnímání do těch nejjemnějších drobností.

Ve světě opravdu velkých koček

Kromě toho, že je tygr bengálský jednou z největších kočkovitých šelem, může vážit až 300 kilogramů. Následně nepřekvapí, že člověka může zabít jediný úder jeho tlapy. S tygrem se tedy do souboje na pěsti nikdy nepouštějte. Ačkoli tyto šelmy preferují lov v noci, není úplně pravda, že by šlo o noční zvířata. Během dne se jen snaží vyhnout konfliktu s člověkem a v noci také patrolují kolem svého území.

Mláďata tygrů se rodí slepá a dospělosti se jich dožije jen několik. Novorozenci nevidí vůbec nic a následují tak pouze pach své matky. Protože se nemohou příliš orientovat, a tedy ani postarat sama o sebe, většina jich zemře hladem nebo zimou. Některé krom toho zabije a sní dospělý samec, aby si zajistil, že po dalším spáření se samičkou bude potomstvo jen jeho. Krásná zvířata, ovšem přírodní zákony jsou neúprosné.

Dlouhověcí milovníci vody

Na rozdíl od domestikovaných koček si tygři vodu vyloženě užívají. Velmi rádi plavou dokonce i několik hodin. Už od mláděte je jejich matky učí lovit, což zahrnuje také dovednost zabít svou kořist ve vodě. V dospělosti jsou údajně schopni uplavat několik kilometrů. Podle jedné ze zpráv uplaval tygr neuvěřitelných 30 kilometrů za jediný den. Průměrná délka života tygrů je 20–25 let, ať už jde o zvířata v zajetí, nebo v divočině.

Pokud stále tápete a našli jste i víc než čtyři tygry, zdaleka to není konečný počet. Na obrázku je jich 17 dobře patrných, někteří uživatelé nalezli dokonce 20 tygrů. Ať už je počet jakýkoli, cílem této výzvy je dívat se za hranice toho, co je patrné na první pohled. A v tomto případě se šelmy či jejich hlavy mohou skrývat i ve skutečně titěrných detailech. Pro cvik lidského mozku se ovšem hodí každý hlavolam nebo cvičení na pozorné vnímání.

Kolik kočkovitých šelem jste nakonec objevili?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Syrská armáda a vláda jedou v obřím narkobyznysu. Drogu captagon distribuuje i Islámský stát, jde o miliardy dolarů
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky