Troufnete si na kvíz týkající se logických nesrovnalostí? 85 % lidí není schopno najít všech 5 chyb

Zvláště v moderní době plné povrchních vjemů je třeba o mozek náležitě pečovat. A cokoli, co vyžaduje skutečnou myšlenkovou námahu a pozornost, je v tomto směru vítáno.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Mozek dospělého člověka váží asi 1,4 kilogramu. Největší zvířecí mozek patří vorvaňům a váží dokonce 9 kilogramů. První jasné známky mozkových operací máme už z nalezišť doby kamenné. Lidský mozek vyroste od prvního roku života do trojnásobku svého objemu. V nějaké míře růstu pak pokračuje až do 18. roku života. Velmi neoblíbené bolesti hlavy způsobuje chemická reakce v kombinaci se svalstvem a nervy ve vaší hlavě a také krku.

Nejsložitější struktura vesmíru

Klíčem k paměti a učení je – pro mnohé překvapivě – cholesterol. Nicméně jeho vysoké hladiny mají odlišný efekt, což se odvíjí od vašeho věku i dalších faktorů. Mezi neurony mozku probíhá neustálá komunikace. Je přitom lhostejno, jestli nad něčím přemýšlíme, cokoli děláme nebo jen vnímáme. Tyto informace se pohybují různou rychlost, nejrychlejší tok je 402 kilometrů za hodinu. Jaké nesmysly najdete na tomto obrázku?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Lidský mozek obsahuje přibližně 100 miliard neuronů. Klíčem je ovšem právě jejich komunikace, tedy vzájemné propojení. Protože komunikují se všemi kolem, počet těchto spojů je ještě mnohonásobně vyšší. Naše sny jsou nejspíš kombinací představivosti, psychologických a neurologických faktorů. Jsou také důkazem, že mozek pracuje i ve spánku. Dokonce více než v bdělém stavu, a rozhodně nejde o pověstných 10 % výkonu.

Trocha logiky v zelinářství

Jestli stále tápete, máme pro vás vysvobození v podobě řešení. Pes v rohu má na hlavě trochu víc výrůstků než jen vlastní uši. Žena na druhé straně má hodně zvláštní hlavu. Aladinova kouzelná lampa také nemá v regále se zeleninou co dělat. Stejně tak dítě na váze sem nepatří a tanečnici s korálky byste za pultem běžně nenašli. Dalo by se možná ještě polemizovat o zavěšených banánech, jinak však už obchod působí docela normálně.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Mozek sám o sobě není schopen cítit bolest. Interpretuje jen signály přicházející zvenku, ale sám to neumí. S postupujícím věkem se náš mozek začíná smršťovat, většinou k tomu začíná docházet po středním věku. Během mumifikací odstraňovali starověcí Egypťané mozek většinou vysátím přes nosní dírky. Vaše kognitivní schopnosti mohou vylepšit počítačové hry. Hodně ovšem záleží na tom, jakému typu se budete věnovat.

Jak jste v testu dopadli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko má vlastní balistickou raketu Tayfun, doletí i přes 500 km a může být základem pro raketu s dosahem 2 500 km
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část