Zvládli byste práci pro FBI? Prostý test odhalí, zda byste prošli jejich náborem. Odhalte, proč muž zemřel

Mnoho lidí touží už v dětství stát se jednou slavným detektivem. K tomu ovšem musíte splňovat mnoho podmínek, jednou z nich je schopnost dedukce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chcete trochu procvičit svůj mozek a zároveň zjistit, jak na tom jste, co se týče umění pozorování okolí? Jakmile chcete řešit tento typ úloh a úspěšně tak testem projít, musíte vědět, na co se dívat. I Sherlock Holmes věděl, že důležitý může být i sebemenší detail a že se vyplatí na věci dívat z různých úhlů. V tomto případě to využijete, budete totiž řešit otravu.

Těmito testy musí procházet i agenti FBI

K tomu, abyste se mohli přidat k FBI, musíte být hodně nadaní, co se spojení logického a kreativního uvažování týče. Nemůžete si to jen tak nakráčet do jejich centrály s tím, že by vás tahle práce bavila, to by potom mohl dělat každý. Musíte mít čtyřletý titul na akreditované vysoké škole, dobrou fyzičku, tři roky odborné praxe, umět cizí jazyk a ani to nemusí stačit, pokud pohoříte na tomto testu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Není tedy divu, že dle statistik je do této práce přijato méně než 5 % ze všech uchazečů. Odpovědi na tento test a jemu podobné totiž odhalí, zda byste jako potenciální uchazeči o pozici detektiva měli přirozený potenciál na rozvoj svých dedukčních schopností. Pokud ne, tak nemají důvod si vás tam dále držet. Pusťte se tedy směle do práce, následující hádanka čeká na své rozluštění.

Dát si nápoj se jim nevyplatilo

Představte si situaci muže a ženy, kteří se rozhodli jít na romantickou večeři do restaurace. Šli ovšem pěšky, a jelikož bylo opravdu horko, dali si okamžitě pití s ledem, aby se pořádně zchladili. Žena vypila najednou čtyři sklenice, zatímco muž pomalu popíjel jednu. Po chvíli se mu udělalo špatně, začal měnit barvy a než se kdokoliv nadál, byl muž mrtvý. Lékaři přišli na to, že otrávené byly všechny sklenice. Jak je možné, že ženě se nic nestalo?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

Upozornění! Zadání jste již dostali, v tomto odstavci se nachází jen odpověď, tak abyste si nezkazili zážitek z hledání pravdy. Pokud jste si vše pozorně přečetli a začínáte mít jistotu, že máte správnou odpověď, tak můžete číst dál. Zatímco žena vypila všechny čtyři sklenice naráz, muž celou tu dobu popíjel jen jeden nápoj. To je dostatečná doba na to, aby se v jeho sklenici rozpustil led. A právě led byl otrávený, proto žena přežila. U ní se rozpustit nestačil.

Jaké kreativní odpovědi napadly vás?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články