5letá dívka se stala nejmladší rodičkou na světě. Její těhotenství doprovázely děsivé okolnosti a spousta otázek

Když se malé holčičce začalo zvětšovat břicho, vypadalo to na vážnou chorobu. Po lékařském vyšetření však vyšlo najevo, že toto dítě čeká další dítě.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Lina Medina byla dcerou klenotníka z Peru a narodila se v roce 1933. Ve věku 5 let ji rodiče s obavami odvezli do nemocnice. Její břicho už bylo opravdu veliké a lékaři se nejdříve děsili nádoru. K jejich značnému překvapení to však nebyl nádor, ale sedmý měsíc normálního těhotenství. Ošetřující lékař Gerardo Losada ji vzal do hlavní nemocnice přímo v Limě. Chtěl se totiž s kolegy ujistit, že se neplete a dívka je skutečně v jiném stavu.

Dospělá už v dětství

Dne 14. května 1939, tedy měsíc a půl od zjištění těhotenství, se Lině pomocí císařského řezu narodil syn. Šlo o naprosto zdravého potomka o váze 2,7 kilogramů. Na památku ošetřujícího lékaře dostal jméno Gerardo. V průběhu operačního zákroku lékaři zjistili, že přes věk pouhých 5 let jsou Lininy pohlavní orgány naprosto vyvinuté. Její první menstruace se objevila ve 2 letech a ve 3 už ji dostávala naprosto pravidelně jako dospělá žena.

Konečnou diagnózou byl vzácný jev zvaný „předčasná puberta“. Její rodiče se chlapečka ujali a ten byl až do věku 10 let zcela přesvědčen, že Lina je jeho sestrou. Všechny zúčastněné ovšem zajímala jediná otázka – kdo je otcem? Hlavním podezřelým se stal záhy Linin otec, který byl okamžitě zatčen. Nenašlo se ovšem dost důkazů, musel být tedy propuštěn. Dívka sama mlčela a nikdy ani slovem nenaznačila, s kým dítě má.

Otec neznámý, stejně tak pozdější život

Tajemství držela celý svůj život a jméno Gerardova otce ani okolnosti početí se nikdy nedostaly na veřejnost. Existuje ovšem jedno podezření. Vesnice, odkud Lina pochází, je místem občasných bujarých oslav končících až sexuálními orgiemi. Je tudíž pravděpodobné, že právě něčeho takového se malá Lina zúčastnila. Ošetřující lékař, který Gerardovi pomohl na svět, cítil vzhledem k okolnostem za svou pacientku silnou odpovědnost.

iZdroj fotografie: Public Domain

Dohlížel na její vzdělávání a Lina se později stala na jeho klinice sekretářkou. Stejně tak jejímu synovi pomohl s přijetím na střední školu. Její první syn bohužel zemřel v mladém věku pouhých 40 let, konkrétně na rakovinu kostní dřeně. Jen pár let před jeho tragickým skonem porodila Lina druhého syna. Následně se provdala za Raula Jurada. Je o něm k dispozici jen velmi málo informací, což platí i pro další život mladé maminky.

Kusé informace, život téměř v utajení

Prakticky jediná dohledatelná informace je, že oba žili v chudých oblastech hlavního města Peru. Objevilo se i podezření, že celý příběh je pouhá senzační smyšlenka. Zachovaly se však jak Lininy fotografie, tak i úřední dokumenty. Navíc – pokud by rodina toužící po senzaci a pozornosti něco takového vymyslela, rozhodně to nebude tajit. Lina se však publicitě vyhýbala, novináře systematicky odmítala a neexistuje s ní žádný rozhovor.

V kolika letech jste měli první dítě?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články