Rychlý test odhalí, zda dokážete čelit vychytralému vrahovi. Máte na výběr mezi dvěma pilulkami, jedna je jedovatá. Kterou vyberete?

Práce detektiva je velice náročné povolání, a to zejména v případě, že se dostane například k vyšetřování vražd. A rozhodně ne každý na to má.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk rozhodne, že jeho sen je pracovat jako detektiv, musí být připravený na to, že bude čelit různým nástrahám. Samozřejmě musí mít vystudovanou určitou školu, kterou ne každý zvládne, jenže tím to opravdu nekončí. Po studiu ho ještě čeká mnoho různě obtížných zkoušek, a aby ho přijali, musí všechny splnit na výbornou. A dokonce i potom se musí neustále zdokonalovat. Je to prostě běh na dlouhou trať.

Není jednoduché se stát agentem

Vyšetřování různých případů se může zdát jako opravdu zajímavá práce, nejspíše tomu tak vážně je. Být zaměstnán jako zvláštní agent FBI je ovšem zároveň dost obtížné, na tuto pozici bývá přijato méně než 5 % všech uchazečů. Při pohovoru jim bývá kladeno velké množství otázek, aby se ukázalo, zda mají přirozený potenciál k logickému myšlení a uvažování. Zkuste si udělat tento malý test a dozvíte se, zda byste tohle povolání mohli vykonávat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dvě jedovaté pilulky

Sériový vrah unesl muže a donutil ho vzít si jednu ze dvou pilulek, které ležely na stole. Na stole leží i dvě sklenice vody, kterými budou pilulky zapíjet. Vrah muži sdělil, že jedna pilulka je napuštěná jedem, zatímco druhá je naprosto neškodná. Muž si po dlouhém rozhodování jednu vybral, doufaje, že se rozhodl správně. Nevěděl však, že vůbec nezáleželo na tom, jakou zvolí, každá volba totiž znamenala jeho smrt. Jak je to možné?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Kulakova

V čem tkvěla vrahova vychytralost

Pokud jste na tuto otázku nenašli odpověď, po přečtení řešení si budete klepat na čelo, protože je to opravdu velice jednoduché. On to totiž vrah měl vymyšlené do posledního detailu. Chtěl dát oběti aspoň malinkou naději, že nezemře, a tak dal muži na výběr z pilulek. Přesto si byl zcela jistý, že sám přežije, ostatně jinak by šlo z jeho strany o nepochopitelný risk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nešlo o žádný kouzelnický trik, ačkoliv určitá míra matení zde samozřejmě zafungovala. Ani jedna z pilulek totiž nakonec nebyla otrávená, jed se nacházel ve sklenici s vodou. Jelikož pilulka byla dosti velká, vrah počítal s tím, že muž využije vodu k jejímu zapití. A proto vlastně nemusel mít vůbec strach, jeho voda byla čistá, a tak věděl, že se mu určitě nic nestane.

Zvládli jste tento test bez problémů vyřešit?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články