Studie naznačuje, že životní prostředí může být klíčem k dlouhověkosti lidských bytostí

Jako lidské bytosti jsme dokonalé živé stroje, které naši planetu obývají už tisíce let. Všechno v nás dokonale funguje, ale náš čas zde na světě je vyměřený, resp. vyměřený. Narodíme se, prožijeme, krásný život plný radosti, lásky, hojnosti a dobrodružství, a pak odejdeme.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Každý má ovšem čas vyměřený trochu jinak. Někteří lidé žijí delší dobu a jiní zase kratší dobu. Obecně vzato se však lidstvo už nějakou dobu vyznačuje poměrně dlouhou dobou života. V současné době existuje navíc jedna centenariánská studie, která naznačuje, že chceme-li žít déle, je nutné udržovat životní prostředí kolem nás zdravé a čisté.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Příroda může přinášet uklidnění

Dožít se 100 let

Státní univerzita ve Washingtonu v USA provádí studii, která může výrazně ovlivnit dobu lidského života na naší planetě. Pokud žijeme, má na pravděpodobnost vysokého věku významný dopad životní prostředí. Naznačuje to alespoň nová studie, kterou provádí výše jmenovaná univerzita. Nový výzkum naznačuje, že lidé, kteří žijí ve vysoce obyčejnýchh komunitách smíšeného věku, se pravděpodobně mohou dožít i 100 let.

ANKETA: Souhlasíte s tvrzením této studie?
?
?

Čím chudší, tím déle naživu

Prostředí, ve kterém žijeme, má výrazný dopad na to, jak velkého věku se může dožít. Podle vědců z Washingtonské univerzity se tak můžeme dožít i 100 let. Zjištění výzkumného týmu a na základě údajů o úmrtnosti ve Washingtonu naznačují, že obyvatelé, kteří žijí ve vysoce obyčejných komunitách smíšeného věku, se mohou s větší pravděpodobností dožít až svých 100.narozenin. Vědci také zjistili, že socio-ekonomický status je v korelaci a další analýza ukázala, že geografické klastry, v nichž je vysoká pravděpodobnost dosažení staletého věku, se nacházejí v městských oblastech a menších městech s vyšším socioekonomickým statusem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ochrana životního prostředí je v dnešní době priorita

Prostředí ovlivňuje náš věk

Studie zvyšuje počet důkazů, že sociální a enviromentální faktory významně přispívají k dlouhověkosti. Dříve výzkum odhadoval, že dědičné faktory vysvětlují jen 20 až 35 % individuálních šancí na dosažení staletého věku. Z předchozích výzkumů je zřejmé, že prostřednictvím chování může člověk upravit svou vnímavost k různým nemocem na základě genetiky. Řečeno jinak, pokud žijete v prostředí, které podporuje zdravé stárnutí, pravděpodobně to ovlivní vaši schopnost úspěšně překonat vaše genetické šance prostřednictvím změn životního stylu.

75 let a více

Výzkum se zaměřil na 145 tisíc úmrtí v letech 2011 až 2015, kteří byli ve věku 75 let a více. Data výzkumu obsahovala informace o věku a místě bydliště každé osoby v době smrti. Stejně tak bylo v datech uvedeno pohlaví osob, rasa, úroveň vzdělání a rodinný stav. Na základě místa, kde daná osoba žila, vědci použili údaje z Agentury na ochranu životního prostředí. Použili také další údaje pro přiřazení hodnoty nebo skóre různým enviromentálním proměnným pro okolí daných osob.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články