Jak moc souvisí velikost nosu s velikostí penisu? Poslední studie prozkoumala 126 mrtvol a přišla s revolučním závěrem

Tým badatelů provedl podrobnou a rozsáhlou studii na čerstvě zemřelých. Cílem bylo zjistit pravdivost tvrzení, že velikost nosu vypovídá o velikosti penisu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výsledek tedy potěší především majitele velkých nosů, protože hypotéza se ukázala být pravdivá. Forenzní antropologové jasně určili, že velký nos znamená také velký „spodek“. Vzorkem pro studii bylo celkem 126 mrtvol mužského pohlaví, které byly předmětem forenzní pitvy. Všechny spadaly stářím mezi 30–50 let a byly podrobeny zkoumání do 3 dnů od smrti, než se mohly projevit jakékoli známky rozkladu orgánů nebo tkání.

Forenzní srovnávací sonda

Všechna srovnání byla provedena na univerzitě v prefektuře Kjóto mezi dubnem 2015 a březnem 2019. V rámci studie provedl tým podrobné měření těl, konkrétně výšky a váhy. Dále byl změřen obvod penisu v klidovém stavu a také zvážena varlata. Je samozřejmě nemožné posmrtně vyvolat erekci. Proto byly penisy nataženy ručně, což poskytlo vědcům přesnou délku, jaké by bylo dosaženo během života při ztopoření penisu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejspíš mnohem šťastnější badatel mezitím mrtvolám měřil délku obdobně ochablého nosu. Tým došel na základě získaných rozměrů k závěru, že nejvíce souvisejícími údaji byly délka penisu ochablého a nataženého, což není nijak překvapující. Nicméně druhá největší korelace byla právě mezi délkou nosu a délkou nataženého penisu. Z toho jasně vychází, že čím je větší nos člověka, tím je také větší jeho penis ve stavu plné erekce.

Délka určená při narození

Skutečnost, že velikost nosu silně souvisí s velikostí penisu, naznačuje, že délka pohlavního údu není určena věkem, výškou člověka ani tělesnou vahou. Pravděpodobně jde o parametr daný už při narození. Tento konkrétní výzkum provedený forenzními pracovníky nemá jinou aplikaci kromě své zajímavosti. Jde ale o určitý startovní bod pro další bádání, které může být přínosné například pro výzkum rizika vzniku rakoviny prostaty a dalších souvisejících problémů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Porozumění mechanismu růstu mužského penisu může mít význam pro určování podstatných znaků u plodů během těhotenství. Vědci zároveň oznámili, že ve výzkumech tohoto typu hodlají pokračovat. Jde v zásadě o první studii zabývající se právě touto souvislostí, jen momentálně omezenou na japonská těla. Badatelé shledali jen velmi slabou souvislost mezi velikostí nosu a váhou varlat. Ukazuje se však, že založit výzkum na příslovích bývá podnětné.

Slyšeli jste někdy toto přísloví nebo obdobné srovnání mezi velikostí orgánů?

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články