Psychopat žil tajně s rodinou a chtěl je chirurgicky zmrzačit. Měl v plánu jim amputovat končetiny a změnit pohlaví

Ne vše je vždy idylické, jako se na první pohled zdá. Psychopat dlouhodobě sledoval rodinu a plánoval jejich vraždu. Jeho dopadení je zarážející.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V květnu 2019 si James a Britanny Campbellovi pronajali dům a krátce nato si začali všímat podivných věcí. Všechno začalo jednoho dne v garáži, která byla plná stále nerozbalených krabic s věcmi. Byl tu totiž hrozný nepořádek, věci rozházené podle logiky, které rozuměl jen neznámý vetřelec. Britanny se vyděsila a běžela domů za manželem. Ten se do garáže podíval a došel k závěru, že se tam zkrátka někdo vloupal. Nic však nechybělo, alespoň nic cenného.

Podivnosti, strach a nejistota

Na celou věc zapomněli, ale nebyl to konec. Když se jednou Britanny převlékala, najednou hlasitě bouchly přední dveře. Zavolala na domnělého manžela, ale nikdo se neozval. Vyděšená prošla celý dům, pak se uklidnila tím, že James si asi jen něco rychle vzal a odešel. Sbalila se a vypravila k přátelům. Večer svému manželovi řekla o odpolední příhodě. Když popřel, že by doma vůbec byl, shodli se na tom, že příčinou rány byl průvan.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ona si ale pamatovala, že dveře zavírala. Trochu se pohádali a jí se těžko usínalo. Uprostřed noci se vzbudila opět cvaknutím dveří. Dál naslouchala a slyšela ten zvuk znova. Manžela vzbudila, ten ji však označil za paranoidní. Při kontrole zjistila, že dveře nebyly zamčené. Její synové také popřeli, že by s nimi cokoli dělali. Vzbudila Jamese a oba zaslechli bouchnout zadní dveře. Podle něj se však jednalo opět o průvan a nechal to celé být.

Když to pochopil i manžel

Po několika dnech hrál James doma na klavír, když se začal cítit nesvůj, jako kdyby ho někdo sledoval. Koutkem oka zahlédl postavu v okně. Okamžitě zareagoval, ale viděl jen někoho utíkat na dvůr. Mohl to být někdo ze sousedů, ale i on už věděl, že se něco děje. Po dalších podivných jevech bylo všem jasné, že do domu se dostává někdo další. Rozhodli se tedy na chvíli odjet. Po návratu po 3 měsících našli na cestě kolo, které bylo původně v garáži.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V garáži byl opět naprostý chaos a také lahvičky s léky. Uvnitř domu je čekal vetřelec s tvrzením, že tohle není jejich dům. James ho vzápětí přemohl a vytáhl ven, kde si ho převzala policie. Byl to Ezequiel Zayas. Uvnitř domu bylo všechno přeházené, klavír chyběl, nábytek byl jinak rozestavěný a všude špína. Jedině pokoj synů byl v pořádku. V ložnici ležely ručníky, nože a hned vedle nich notebook.

Plán na řadu chirurgických „úprav“

V něm byl nalezen dokument popisující, jak Ezequiel rodinu dlouho sledoval, vloupal se dovnitř a nahlížel okny. Považoval je za „lidské krysy, na kterých provede opravné chirurgické zákroky“. Chtěl si na nás hrát na doktora, a rozhodně ne roztomilým dětským způsobem,“ řekla Britanny. Úpravy zahrnovaly amputace končetin a změnu pohlaví. V rámci příprav jim chtěl podat paralyzující léky, které byly v garáži. Podrobnosti případu jsou stále nejasné.

Stejně tak je otázka, jak si rodinu vybral, jeho poznámky ale obsahovaly detaily z jejich minulosti. V roce 2020 ve vězení zabil svého spoluvězně a byl obviněn z vraždy. Nakonec byl prohlášen neschopným pokračovat v procesu a hospitalizován. Podle posledních zpráv ho čekají další procesy a jeho další osud je nejistý. Zcela šokovaná rodina rychle opustila město, později ale spolupracovala s dokumentaristy, kteří chtěli jejich příběh zpracovat.

Koho nezvaného jste kdy doma přistihli?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články