Délka prstů je odrazem vašeho duševního i fyzického stavu. Co vše prozrazují ruce o vašem těle?

Je to jako čtení z ruky, ale tentokrát podepřené vědeckými poznatky. Délka prstu dovoluje rozpoznat psychologické i zdravotní stránky našeho života.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Badatelé zjistili, že poměrně jednoduché, a tudíž rychlé prostudování struktury lidské ruky o nás může mnohé odhalit. A to jak ze zdravotního, tak z psychologického hlediska. Ostatně tyto dvě stránky se nezřídka prolínají. Jde o zcela jednoduché parametry ruky, konkrétně délku ukazováku a prsteníku. Většina studií v této oblasti doporučuje použít pro následující postupy pravou ruku. Změřte si ukazovák a prsteník, a to od kořene ke špičce.

Vědecká chiromantie

Po změření prstů vydělte délku ukazováku délkou prsteníku, abyste získali „prstový kvocient“ neboli Fq. Tento údaj může napovědět něco o vaší osobnosti, stejně jako o budoucím riziku některých nemocí. Během těhotenství ženy, která očekává chlapečka, dochází v druhém trimestru k návalu testosteronu. Ten má vliv na budoucí zdraví i chování jednotlivce. Jedním ze znaků tohoto hormonálního proudu je prsteník znatelně delší než právě ukazovák.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Výzkum dosud nepokročil do stadia, kdy by se z délky prstu dala určit jakákoli diagnóza. Více důkazů ale nahrává tomu, že tato prenatální nerovnováha může ovlivnit celý lidský život. Jedná se hlavně o riziko některých chorob, stejně jako psychologii toho, jak rychle se dotyčný například v konfliktu přestane ovládat. Dále pokračuje výzkum, kde všude hraje hormonální nerovnováha roli a jakou úlohu má vlastně okolní prostředí během těhotenství.

O čem vypovídá délka prstu

Čím kratší ukazovák, tím ostřejší jazyk – to platí pro muže i pro ženy. Nižší Fq může znamenat vyšší sklony k verbálním soubojům. Vyšší dávka testosteronu může vést k větší průbojnosti – a tedy větším úspěchům – ve sportu, stejně jako k vyšší psychické odolnosti. Jedna taková studie srovnávala atlety obou pohlaví na univerzitách. Došla ke zjištění, že měli obecně kratší ukazovák než ostatní studenti. Více mužský poměr u žen predikuje lepší prostorovou orientaci.

iZdroj fotografie: Pixabay

Muži s kratším ukazovákem mají větší tendenci se hádat, u žen hrozí silnější agresivní reakce, pokud jsou nějak provokovány. Muži s delším prsteníkem pak volí v životě častěji riskování. Velmi dlouhý prsteník se objevuje například u finančních makléřů, toto chování se nejspíš projevuje jen u mužů. Krátký ukazovák může naznačovat riziko artrózy kloubů. U mužů souvisí krátký prsteník a dlouhý ukazovák s nižším rizikem rakoviny prostaty. Tak co říkají poměry o vás?

Zdroj: DiscoverMagazine

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články