Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně

Když se podíváte na osobní stránky Bena Greenfielda, zjistíte, čemu všemu se věnuje. Je to osobní trenér, holistický specialista na výživu a zdravotní expert.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ovšem vzhledem k jeho poslednímu kousku bude nejspíš v jeho vlastním zájmu pozměnit onu poslední část. Greenfield totiž taky patří ke stále rostoucímu počtu biohackerů. Jde o komunitu lidí, které nebaví sedět a potichu čekat, až lékařské zákroky projdou složitým schvalovacím procesem vědeckých komunit a úřadů a teprve poté budou zpřístupněny veřejnosti. Je ochoten podstoupit tyto zákroky na vlastní kůži.

Žádné čekání na vylepšení vlastního těla

Dokud Greenfieldovi věda poskytne co nejrychlejší vylepšení vlastního těla, je ochoten riskovat své zdraví a jakoukoli bezpečnost. Zatímco ambice jiných biohackerů sahají „jen“ k testování zatím neschválených léků, on se vydal o něco dál. Jeho cíl byl přitom zcela prozaický – chtěl mít větší penis. Jak sám prohlásil: „Chtěl jsem jít z dobrého na skvělý a mít větší penis.“ Ke slovu tak přišla aplikace jeho vlastních kmenových buněk.

iZdroj fotografie: Pxhere

K tomuto zákroku došlo na biotechnologické fakultě na Floridě. Na okraj je třeba uvést, že zmíněná klinika obdržela velmi špatné ohlasy, když při neschválené genové terapii tři pacienti zcela oslepli. Dostali také upozornění od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který jim vytýkal „výrazné odchylky“ od běžných postupů. Greenfield a Kristin Comella, vedoucí US Stem Cell, vysvětlili povahu celého zákroku zvědavému publiku během online webináře.

Od extrakce k aplikaci

Celá operace započala odebráním kmenových buněk z Benovy tukové tkáně, jež byly následně vpraveny přímo do jeho penisu. Diváky ujistil, že neucítí nic jiného než trochu tlaku. Ale fungoval vůbec tento bizarní experiment? Pokud byste spoléhali jen na Greenfieldovo tvrzení, tak údajně ano. Po injekci do penisu to trvalo asi 3–4 dny, než si všiml výrazného zlepšení velikosti, erekce a dalších efektů jako prokrvení a orgasmu.

iZdroj fotografie: Pxhere

Anatomické projevy nelze popřít, uvedl osobní trenér ve svém prohlášení. Jenže když byl dotázán na změnu velikosti, přiznal se, že „pravítko si nebral“. To je minimálně důvod ke skepticismu. Ano, existují výzkumy naznačující, že kmenová terapie může pomoci mužům, kteří trpí erektilní dysfunkcí. Dosud však nejsou známy reálné efekty stejného přístupu na zdravém penisu, naopak je zde značné riziko infekce a dalších nepříjemných efektů. Ale co by někteří muži neudělali pro zvětšení své chlouby, že?

Co byste byli ochotní podstoupit pro úpravu některé části těla?

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články