Věc, kterou uvidíte na obrázku jako první odhalí vaši povahu a dominanci jedné z mozkových hemisfér

Optické iluze mají v psychologii poměrně široké využití, protože odhalují mnoho zajímavého. Zábavné testy obsahují obrázky a vysvětlení jejich významu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výsledky testu ukazují rysy vaší povahy a také mozkovou hemisféru, která má ve vašem rozhodování hlavní slovo. Video zahrnuje obrázky, z nichž každý je optickou iluzí, může tedy zobrazovat různé věci. Klíčová je ale první myšlenka, která vás napadne – ta totiž odhaluje vaše povahové rysy. První obrázek se nachází v čase 0:30, takže se na něj podívejte a zapište si výsledek. Až poté pokračujte na výklad.

Několik zvířat

Pokud jste na prvním snímku viděli žábu jste upřímní a přímočaří. Lidé vás vnímají jako důvěryhodného a sebevědomého. Pokud jste spatřili koně, jste v menšině velmi přemýšlivých a analytických lidí. První dojem vás neoklame a přemýšlíte vždy kritickým způsobem. Spatřili jste na druhém obrázku tři medvědy? Máte analytické myšlení a jde vám dobře řešení problémů. Jestli jste jako první viděli hory, je vaše myšlení spíše intuitivní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spoléháte často na vnitřní pocit, který vás zradí jen sporadicky. Jestli vám třetí obrázek ukázal dvě veverky, jste velmi dobří ve vyhodnocení situace a jejím řešení. Pokud jste spatřili ženský obličej, máte mimořádně vyvinuté pozorovací schopnosti. Jestli vám čtvrtý obrázek ukázal muže s dalekohledem, jste detailista a nic vám neunikne. Pokud jste spatřili auto, znamená to také cit pro detail, ale hlavně v organizaci a plánování.

Další motivy

Úzká skupina tu spatří písmeno A, které znamená silnou intuici a tvořivost. Tvář na pátém obrázku ukazuje, že jste romantická duše, je pro vás podstatná láska a porozumění. Ti, co vidí strom, mají rádi čas strávený o samotě. Pokud vám šestý obrázek ukázal obličej dívky, máte dobrý úsudek a většinou dojdete analýzou ke skutečně pravdivým závěrům. Pokud jste viděli květiny, jste skutečný milovník přírody a utíkáte do ní před spěchem doby.

i

Optimisté vidí na sedmém obrázku myš, realisté, kteří nestaví vzdušné zámky, zase kočku. Jestli na osmém vidíte ženu u okna, máte sklon přehlédnout riziko, realisté tu vidí lebku. Iluze číslo 9 a 10 mají odhalovat dominanci mozkových hemisfér, teorie byla ovšem opakovaně vyvrácena a jde o nesmysl. Na posledním obrázku vidí detailisté tuleně, lidé se silnou intuicí zase loda. Tak co, myslíte, že vaše výsledky odpovídají realitě?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články