Co se děje s vaším tělem, pokud denně pijete pivo? Není tak neškodné, jak si mnozí myslí

Lidé obecně věří, že pro zdraví je škodlivý jen tvrdý alkohol. Pivo je naopak považováno za slabé a zcela neškodné pití. To nemusí být vždy pravda.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro podporu zdravého životního stylu jsme se rozhodli zjistit, jak to skutečně je. Není jakákoli pochybnost o tom, že pivo je světově nejpopulárnější alkoholický nápoj. Hodně lidí si „jedno chlazené“ otevře po těžkém dni, aby si na chvíli odpočali. Vzhledem k nízkému obsahu alkoholu je pivo bráno jako prakticky neškodné, hlavně ve srovnání s tvrdými nápoji. Ovšem i v pivu se skrývají možná rizika, která je potřeba znát.

Pivní bříško a problémy se srdcem

Pivo má málo alkoholu, zato je hodně bohaté na kalorie. Ty jsou navíc velmi odlišné od těch, které normálně přijímáme v potravě, a usazují se přímo v těle. To pak vede ke vzniku bříška, lidově zvaného „pivní pupek“. Další stránkou je zvyšující se koncentrace tuku, která může ohrožovat vaše srdce. Pokud se tomuto riziku chcete vyhnout, držte se nižšího denního množství nápoje a vyberte si značku, která má méně kalorii.

iZdroj fotografie: Pixabay

Střídmé pití piva může být pro srdce dokonce prospěšné, ale tohle všechno se otáčí v momentě, kdy překračujete limit. Nadměrná konzumace piva poškozuje srdeční sval a může vést až k mrtvici, vysokému tlaku či cukrovce druhého typu. Lidé, kteří pijí hodně o víkendech, jsou ohroženi ještě více než ti s pravidelnou, ale nižší dávkou. Celý problém vychází z náhlé změny v krevním tlaku, kterou si tělo dlouhodobě pamatuje.

Nápor na ledviny a absence vitamínů

Dvě piva za den pro muže a jedno pro ženu jsou považovány za mírné pití. Překročení tohoto limitu může mít v dlouhodobém horizontu škodlivé následky. Pokud navíc pijete opravdu silná piva, vystavujete se riziku hypertenze a onemocnění ledvin. Pivo je močopudné, což znamená vyšší nápor na ledviny. Může dojít až k dehydrataci a narušení vnitřní rovnováhy vašeho těla. Dlouhodobě pak existuje riziko ledvinových kamenů i selhání tohoto orgánu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pravidelná konzumace piva způsobí, že vaše tělo bude vyžadovat doplnění vitamínů a minerálů. A když tahle potřeba nebude naplněna, rozhodně se to odrazí na vašem celkovém zdraví. Alkohol se navíc nemá příliš rád se zdravým a pravidelným spánkem. Sice vám může pomoci rychle usnout, jenže takový odpočinek nebude příliš kvalitní a vy se po probuzení můžete cítit unavenější než večer.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články