Najdete na obrázcích rozdílnou siluetu? Ti nejlepší to zvládnou do 15 vteřin

Úkoly na trénování zraku a postřehu jsou ideální cestou cviku našeho mozku. Ten dovede hlavně v digitální době přeplněné nejrůznějšími vjemy velmi snadno zakrnět.

i Zdroj fotografie: Stencil Photo
                   

Psi a kočky jsou úžasná zvířata a pravděpodobně nejčastější domácí mazlíčci v domácnostech všeho druhu. Psí čich je dokonce až 40krát citlivější než lidský. Oblast v mozku odpovědná za rozeznávaní pachů je u psa 40krát větší než u člověka. Rozeznají tak bez problémů vůně, které si ani nedovedeme představit, natož je odlišit. Právě proto je bezpečnostní složky používají na hledání drog, lidí, výbušnin, nebo dokonce peněz. Pes prostě vyčenichá všechno.

Bleskové zvíře s dokonalým čichem

U tohoto spektra nálezů psí čich ale zdaleka nekončí. Dokonce i choroby a další zdravotní problémy ovlivňují tělesný zápach lidského těla. Psy je proto možné vycvičit i k detekci přítomnosti nakažlivých chorob. Naposled se velmi osvědčili na letištích, kde prakticky neomylně zachytávali osoby s covidem-19, u kterých vyšly i běžné testy negativně. Asistenční psi s patřičným výcvikem dovedou upozornit i na pokles cukru v krvi.

Pes velmi snadno porazí člověka v běhu. Protože je ale „stavěn“ na pronásledování a lov, je schopen předběhnout i obávaného geparda. Zatím nejrychlejším plemenem psa je chrt, který už vteřiny po startu dosáhl rychlosti naprosto ohromujících 72 kilometrů v hodině. Gepard poběží sice rychleji, ale je to sprinter, vydrží jen asi půl minuty. Podívejte se teď na úvodní obrázek a najděte dvojici psa a kočky, která se liší od zbytku siluet.

Ve světě nádherných křídel

Motýli jsou okrasou přírody a na celém světě je jich skoro 20 000 druhů. Prakticky každý obdivuje jejich nádherná křídla, která jsou ovšem průsvitná. Jejich povrch pak pokrývají tisíce miniaturních částic, a to ve více vrstvách. Právě ty odráží světlo a vytváří tak barevný efekt. Samotná křídla jsou tvořena proteinem chitinem – stejný materiál vytváří kostru tohoto hmyzu. Najdete na obrázku odlišnou siluetu motýla? Dívejte se pečlivě.

iZdroj fotografie: Stencil Photo

Ač jsou opravdu krásní, nevydrží v přírodě moc dlouho. Průměrná délka života dospělého jedince tohoto hmyzu je zhruba 3–4 týdny. Celková doba života je 2–8 měsíců. Jako u všeho ostatního však existují z tohoto pravidla některé výjimky. Stále nad siluetami tápete a kroužíte zmateně hlavou? Odlišná zvířecí dvojice je na třetím řádku. Pes nemá špičaté uši a i packy v pozdravu mají jiný sklon. Motýl v levém dolním rohu nemá tak silné konce tykadel.

Jak jste si v lovu rozdílů vedli?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články