Najdete mezi čluny ukryté letadlo? Tento optický úkol téměř nikdo nevyřeší. Prohlédněte si ho zblízka

Optické iluze a klamy jsou oblíbeným způsobem, jak otestovat své pozorovací dovednosti a logické schopnosti. Prohlédněte si pozorně obrázek a najděte mezi čluny letadlo.

i Zdroj fotografie: La 100 Cien Radios
                   

Tento obrázek se stal oblíbenou virální výzvou, která potrápí většinu mozkových závitů. Jen opravdu bystrý a inteligentní člověk dokáže tento úkol vyřešit a obrázek letadla mezi samými čluny najít. Přestože se na první pohled nejedná o nic složitého, nejspíš se u řešení tohoto hlavolamu pěkně zapotíte. Zaměřte se na každičký detail a všímejte si i těch nejmenších rozdílů. Jen tak se vám podaří letadélko najít.

Využití obrázkových testů

Obrázkové testy, optické iluze, hlavolamy a hádanky slouží jako velmi zábavný způsob, jak otestovat svou logiku a pozorovací a analytické dovednosti. Nejčastěji se proto využívají ve vzdělávání nebo zdravotnictví, kde slouží jako nástroj pro zjišťování rozumových schopností studentů nebo při rehabilitaci pacientů po těžkém úrazu nebo vážné nemoci mozku. Setkat se s nimi můžete i při výběrových řízeních, kde mají za úkol pomoci najít nejvhodnějšího uchazeče.

Jak vznikají optické iluze

Optické klamy a iluze jsou často tvořeny použitím geometrických tvarů, kontrastních barev, světla a tmy nebo jiných tvarů, díky kterým jsou obrazy nejednoznačné. Některé typy iluzí dokáží navodit pocit pohybu, jiné na první pohled mění velikost předmětu nebo jej před vaším zrakem skryjí. Jiné zase ve změti identických obrázků ukrývají pár těžko odhalitelných odlišností.

iZdroj fotografie: La 100 Cien Radios

Najděte letadlo mezi čluny

V tomto případě je vaším úkolem na obrázku plném papírových člunů odhalit ukryté papírové letadlo, tzv. vlaštovku. Přestože je tento test na první pohled jednoduchý, dokáže potrápit i opravdu pozorné pozorovatele. Ještě ztížit si jeho řešení můžete tím, že si stanovíte časový limit 30 vteřin. Tímto způsobem navíc snadno otestujete, jak dobře se vám pracuje pod tlakem.

Kde se letadlo na obrázku nachází

Pokud se vám podařilo tento úkol vyřešit, vypovídá to mnoho o vašem vysokém intelektu. V opačném případě nemusíte zoufat. Najít ukryté papírové letadlo je opravdu náročné. Pusťte se rovnou do procvičování podobných úkolů a zlepšete své dovednosti. Pokud budete těmito testy pravidelně trávit svůj volný čas, brzy na vlastní kůži pocítíte, jak snadno a rychle dokážete podobná cvičení vyřešit.

iZdroj fotografie: La 100 Cien Radios

Jak rychle se podařilo letadlo najít vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články