Stěžování si až neuvěřitelně mění mozek. Někdy ale stačí i zlomek vteřiny a jeho struktura se okamžitě „přepíše“

Každého člověka občas provázejí negativní myšlenky, avšak takové myšlení může být doslova devastující. Nezoufejte, můžete se proti tomu jednoduše připravit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kanadský psychiatr Norman Dodge souhlasil s tvrzením, že myšlení mění strukturu mozku. Sám byl svědkem lidí, kterým se podařilo určitým způsobem propojit mozek se svými myšlenkami, aby vyléčili dříve nevyléčitelné posedlosti a traumata. Dá se tedy říci, že síla vašeho mozku je doslova neomezená a každý ji pro sebe může využívat.

Mozek a jeho změny

Věda poukazuje na vztah mezi myšlenkami a strukturálními změnami mozku. Tento vztah prokázal uznávaný neurovědec Michael Merzenich. Taktéž zjistil, že všechny myšlenkové procesy na světě jsou neoddělitelné od toho, jak se mozek propojuje. Proto negativní návyky mění mozek k horšímu a v opačném případě ty pozitivní k lepšímu.

Deprese a negativní chování

Zvláštní ladění nervových obvodů vytváří tendenci k depresi. Souvisí to se způsobem, jakým se mozek vypořádává se stresem, plánováním, zvyky, rozhodováním a mnoha dalšími faktory. Negativní chování, jako je stěžování si, má devastující účinky na strukturu mozku. Všichni si občas na něco stěžují, ale neustálí stěžovatelé si své negativní myšlenky nenechávají pro sebe. Většinou si najdou nějakou nedobrovolnou oběť a zoufale se snaží získat její pozornost. V opačném případě jsou jedinci s duševními poruchami, které takové chování vyvolávají nedobrovolně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud by se neustálé stěžování točilo v mozku delší dobu, změnilo by to přesvědčení a chování člověka. Lidský mozek má sklon k negativitě, což je tendence soustředit se více na negativní okolnosti, než na pozitivní. Někdy stačí jenom zlomek vteřiny nebo určitý moment, a rázem se značná část struktury mozku mění. Taková chvíle se může opakovat několikrát za život a má schopnost vás ovlivnit navždy.

Pryč s negativními myšlenkami

Není možné být neustále extrémně šťastný, a není to ani potřeba. Každý by ale měl podniknout kroky v boji s negativními myšlenkami a negativitou. Ukázalo se, že meditace a všímavost jsou nejmocnějšími nástroji, které se dají použít. Doporučuje se 15minutová meditace denně. Ve výsledku může vést k pozitivním emocím. Léčí také různé typy nemocí a může Vám poskytnout smysl života, jelikož se dennodenně budete snažit myslet pozitivně.

Zařazujete meditaci do svého každodenního života?

Zdroj: Brainmaster

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články