Tento test obsahuje dva obrázky, které otestují vaši mysl. Zvládnete obě hádanky správně rozluštit?

Řešení těchto dvou obrázku je pro mnohé tvrdým oříškem. Přesto můžete být v té užší skupině, která na ně odpověděla správně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zcela jistě jste se v životě setkali s mnoha hádankami, které vám daly zabrat. Pro člověka, jenž se těmito věcmi moc nezaobírá, to bude možná tvrdší oříšek. Jsou však i tací, co takové typy testů řeší každý den a mají to jako koníček. Ve výsledku je to pro každou skupinu obohacující, jelikož zlepšují svoji mysl. Dokážou časem jednat rychleji, o typu problému pečlivě uvažovat a zapojit kritické myšlení.

Tipy pro luštění hádanek

Níže jsou uvedeny dvě hádanky, které otestují vaše logické dovednosti pomocí zraku. Věnujte pozornost detailům, a pokud si opravdu myslíte, že nemůžete najít odpověď, stačí se podívat na konec článku. Nevzdávejte se ale jen tak snadno. Někdy stačí málo a člověk opravdu přehlédne obyčejný detail.

Jak vypadá tato pyramida shora?

Přesně tento typ obrázku bývá pro mnohé velice zapeklitý, protože na něj funguje v podstatě pouze jedna prostá technika. Avšak ti, co ji neznají, si výsledek jen těžko odvodí. Pokud si s tímto obrázkem nevíte rady, zkuste to ještě jednou. Uvažte možnosti a zkuste najít tu správnou taktiku. Po uvědomění je to skutečně snadné.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Kolik věcí vidíte na obrázku?

Toto je poměrně oblíbená varianta testu. Jedná se o obyčejné počítání objektů. Pro uživatele sociálních sítí je toto zcela jistě denní rutinou, jelikož každý hádankový nadšenec rád zveřejňuje příspěvky týkající se počítání „něčeho.“ Ať už se jedná o zvířata, různé objekty či třeba plastovou láhev.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Výsledky obrázkového testu

Ať už jste obrázky rozluštili, nebo nerozluštili, je třeba si uvědomit, že je na světě nespočet věcí, ve kterých vynikáte. Logika nemusí být zrovna jedna z nich. Pokud je vaší silnou stránkou, jedině dobře pro vás. Je samozřejmě vhodné si takové testy neustále zkoušet a zdokonalovat se, ať už pomaleji, či zběsilým tempem. Člověk se totiž učí po celý život.

První obrázek s pyramidami je statisticky těžší než počítání obrázků, avšak rozhodně se nejedná o nic nerozluštitelného. Správná odpověď pro první obrázek je „C.“ Druhý obrázek týkající se počítání objektů je zcela zřejmý. Přesto jste mohli něco vynechat. Na obrázku můžete vidět brýle, ramínko, hodiny, žárovku a PET láhev. Celkem tedy 5 věcí.

Jak jste při řešení obou hádanek uspěli?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články