Kolik vidíte koní na obrázku – jednoho, či dokonce 11? Odhalte své charakterové rysy, které si ani neuvědomujete

Říká se, že abyste někoho opravdu důkladně poznali, je potřeba být jeho hostem a trávit s ním čas v jeho prostředí. Pro složitost našich povah je ovšem takový úkol ještě náročnějším.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Minimálně to tak vypadá, pravdou však je, že věci mohou být mnohem jednodušší. Aspoň v té nejobecnější rovině lze osobnost jiného člověka posoudit z desítek různých znaků. Právě z toho důvodu existuje tolik psychologických testů. Jejich účelem je často získat co nejkritičtější informace v krátkém čase. Jistě, výsledek se může ukázat jako zavádějící a zkoumaná osobnost může být nakonec odlišná. To je ovšem cena za rychlost.

Když vidíte divoké koně

Například test pomocí obrázku s koňmi. Pointa je velmi snadná. Podívejte se na něj a řekněte, kolik koňských hlav na něm vidíte. V seznamu níže pak podle počtu zjistíte, jaká jste vlastně osobnost. Přestože sdělení takového testu není zdaleka vyčerpávající a mnohé je třeba ještě doplnit, obecné obrysy lze s jeho pomocí získat poměrně snadno.

1–4 koně

Jste typ člověka, který se na věci a situace dívá především jako na celek, přičemž obvykle odhazujete pro vás zcela triviální detaily. Tento bleskový postup může ale snadno vést k velmi unáhleným rozhodnutím a zavádějícímu, povrchnímu posouzení věcí i lidí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Můžete ovšem zároveň velmi svižně reagovat, především v kritických situacích. Plán se vám vlastně objeví v hlavě ještě předtím, než kdokoli kolem vás byť jen navrhne první krok dalšího postupu. Nejedná se však – ač to tak může vypadat – o skutečnou účinnost. Vaše dovednost reakce by se totiž měla rozvíjet společně s vytrvalostí a také citem pro – mnohdy klíčové – detaily.

5–10 koní

Navykli jste si eliminovat detaily a soustředit se především na kritické body problému či situace. Celý váš život je ve znamení neustálého pohybu, nevyhnutelně tak sklouzává k chaotičnosti. Vy ale nevydržíte stát na místě, neustále v sobě máte puzení k nějaké aktivitě.

V tom ovšem spočívá váš problém. V některých případech jste totiž aktivní, aniž by to situace reálně vyžadovala. Kolikrát je nejlepším řešením neudělat vůbec nic, jen v klidu zastavte a počkejte. Pokud se nenaučíte jednou za čas přikázat sami sobě „stop“, budete se posouvat jen zdánlivě.

11 a více koní

Vaším příjmením je odpovědnost. Vaše okolí se na vás může absolutně spolehnout a svou práci vždy perfektně odvedete. Z toho ovšem vychází některé problémy. Když totiž věci dokončíte, budete se pak ještě zaobírat myšlenkou, že jste přestali moc brzy nebo mohli něco udělat lépe. Tato posedlost perfekcionismem pro vás může skončit opravdu špatně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste se přestat neustále obávat, rozebírat a přemýšlet, naučte se vypnout a jen čistě relaxovat. Mozek potřebuje občas jet opravdu naprázdno a skutečně odpočívat je taky velmi užitečná dovednost. Máte kolem sebe lidi, na které se můžete v mnohém spolehnout, tak toho využijte. Hlavně je naučte, aby vás občas zastavili a upřímně vám řekli, že už toho bylo dost.

Zábava, nikoli diagnóza

Výsledek tohoto testu je samozřejmě jen povrchní. Pro reálný obraz vaší osobnosti je třeba provést komplexní psychologickou analýzu. Tohle je mnohem víc zábava než skutečná psychologie. I tak se v ní ale nejspíš skrývá kousek pravdy, která o vás leccos vypoví.

Jak moc se koňské hlavy trefily?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články