Je čůrání po sexu opravdu nutné? Gynekologové nabízejí hned několik odpovědí

Každý, kdo někdy prodělal infekci močových cest, jistě potvrdí, že jde o věc velmi nepříjemnou. Někdy se tento problém objeví jako následek sexuální aktivity.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K infekci močových cest dochází v případech, kdy se bakterie dostane skrze močovou trubici do vašeho měchýře. Pokud jste žena, pak se ústí močové trubice nachází velmi blízko vagině. Pokud jste muž, pak u vás vychází jak moč, tak i semeno stejným vývodem, ačkoli se tak neděje ve stejný čas. Močení po sexu pomáhá vyplavit pryč bakterie, které se do močového ústrojí při souloži dostaly. Ačkoli nejde o stoprocentně spolehlivou metodu, je to celkem snadný způsob jak tělu pomoci.

Různá anatomie znamená odlišnou účinnost

Močení po sexu není rozhodně špatný nápad, ovšem někteří z něj budou těžit více než jiní. Pokud jste žena a máte sklony k častějším infekcím močových cest, pak to pro vás bude nepochybně přínosné řešení. Vaše cesta z močové trubice do měchýře je totiž kratší, takže bakterie nemusí překonávat takovou dálku. Pokud nemáte sklony k těmto infekcím, nejspíš se obejdete i bez tohoto úkonu, ale rozhodně tím nemáte co ztratit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejmenší přínos má močení po sexu pro muže, protože cesta zvenku až do močového měchýře je díky anatomii mnohem delší. Logicky jsou tedy muži na tyto bakteriální infekce méně náchylní. Možná vás napadá, jak je to v případě, kdy při sexu nedošlo k průniku. Pokud jste si dali takovou „partii“, pak buďte zcela klidní. Můžete se dotýkat naprosto kdekoli v oblasti vaginy a nemusíte se bát zvýšeného rizika infekce.

Všechno má nějaké výjimky

Existuje ovšem jedna výjimka a tou je provedení orálního sexu, který zahrnuje ústní kontakt s klitorisem. Ten je totiž velice blízko vyústění močové trubice, bakterie se tak do ní mohou dostat přímo z úst a jazyka. Pokud chcete zmiňovanou preventivní metodu použít, měli byste měchýři ulevit ideálně do 30 minut po sexuálních radovánkách, abyste využili veškeré pozitivní vlivy, které takový úkon může nabídnout. Obecně platí čím dříve, tím lépe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další otázkou bývá, zda se takhle dá předejít těhotenství, a tady vás zklameme. Rozhodně ne, i kdybyste si došli vteřinu po ejakulaci. Během soulože je semeno uvolněno do vaginálního kanálu, zatímco moč vychází z močové trubice. Jde tudíž o dva naprosto odlišné otvory. Pokud trpíte na časté infekce močových cest, vedle močení po sexu rozhodně dbejte na dostatečný přísun tekutin. Důležitá je i pravidelnost v návštěvách toalety, jelikož delší zadržování moči zvyšuje riziko rozvoje bakteriálních onemocnění.

Zdroj: HealthLine

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články