Hvízdejte jako mistr. Rádce vás krůček po krůčku naučí vydávat nejlepší zvuk v okolí, uslyší vás sousedé přes celou čtvrť

Hvízdání na prsty je velmi užitečná dovednost. Někdo se jí marně snaží naučit roky, tak snad pomůže stručný manuál. Existuje totiž hned několik způsobů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hvízdání bez píšťalky nebo flétny je dvojího druhu. Bez prstů a na prsty. To první se dá použít jako skutečná hudební produkce, pokud ho umíte opravdu dobře. Můžete si pískat písničku nebo někoho dalšího doprovodit. Pískání na prsty je na druhé straně hlavně signální nástroj. Ideální na získání pozornosti, utišení okolí nebo přivolání pomoci. Právě proto se hodí v mnoha životních situacích a je to vítaná dovednost.

Prsty plus rty

Prvním krokem je pozice, nebo spíš sestavení prstů. Dejte si ruce před obličej a nechte natažené jen ukazováky a prostředníky. Prostor mezi rukama bude vytvářet stříšku písmene A. zbytek ruky bude vypadat jako pěst. Trochu vtáhněte rty do pusy a zakruťte je kolem zubů. Tohle chce trochu praxe, abyste zjistili, jak moc potřebujete právě rty kroutit. Teď musíte dostat do správné pozice jazyk, který je klíčovým prvkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomocí konečků prstů jemně zatlačte jazyk zpátky do pusy a přitiskněte jeho špičku dolů. Až to uděláte, měl by mít jazyk tvar křivky. Vaše prsty by taky neměly být dál než ve čtvrtině pusy. Teď přes tuto formaci v puse foukněte ven. Pokud máte pocit, že vzduch prochází pouze přes váš spodní ret, pak jste jazyk, rty i prsty uspořádali naprosto správně. Pokud je i přes váš horní ret, potřebujete tento průduch ještě zúžit pomocí prstů.

Hvízdání pusou bez prstů

Navlhčete si jazykem rty a našpulte pusu, jak když chcete dát někomu pusu. Při fouknutí byste měli slyšet tón. Uvolněte jazyk a foukněte víc. Pomocí jazyka, čelistí a dalšího špulení zkuste vytvářet další tóny. Zajímavou možností je ještě hvízdání nikoli vydechnutím, ale natažením vzduchu. Opět si navlhčete rty a stáhněte je. Vtáhněte vzduch, dokud neuslyšíte hvízdnutí, může vám trochu klesnout čelist. Čím prudčeji natáhnete vzduch, tím hlasitěji hvízdnete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny způsoby hvízdání – jsou i další – vyžadují trénink a zkoušení různých pozic úst. S trochou tréninku se ale nějakou formu hvízdání může do nějaké míry naučit kdokoli. Pokud se vám přes veškerou snahu žádný z postupů nedaří, může jít o zdravotní problém. Musí se vám totiž uzavřít svěrač v hrdle, pokud k tomu nedojde, hvízdání je obtížné. Je však pravdou, že jen asi 13 % lidí se považuje za vynikající „hvízdače“.  

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články