Poznejte psychopata na první pohled, mají společné tyto znaky. Není radno podceňovat, může vám to zachránit život

Poznat některé typy osobnosti je velmi složité. Takoví lidé se totiž umí přímo fenomenálně maskovat a poznáte je obvykle, až když je pozdě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle jedné z čerstvých psychologických studií spadají do kategorie psychopatů 1–4 % jedinců z celé světové populace. A nepochybně hodně dalších lidí má některé z psychopatických tendencí. Obecné riziko je, že tyto vlastnosti či sklony mohou být velmi skryté. Existují ovšem opakující se znaky, které mohou takovou osobu pomoci identifikovat. Pokud je zachytíte někde ve svém okolí, mějte se před takovým člověkem minimálně na pozoru.

Problémy s emocemi

Psychopati jsou prakticky neschopni vyjadřovat své emoce, v první řadě smutek. Umí takovou emoci napodobit, jenže ji nedovedou poznat ani v ostatních lidech. Když si uvědomí, že je někdo smutný, nejspíš se ho pokusí utěšit. Jenže na jejich vlastní tváři nenajdete jakoukoli stopu toho, že by s nimi smutek nějak pohnul. Spolehlivým znakem je tak sledování toho, jak takoví lidé reagují na problémy, které má někdo další.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Častým znakem je velmi malá potřeba spánku. V zásadě jsou totiž pořád vzrušení, což jim komplikuje schopnost se uvolnit a opravdu se vyspat. Nikdy také neuznají vlastní chybu, jsou mistry v hledání někoho dalšího, na koho mohou svést prakticky cokoli. Kromě toho také milují pozornost a dovedou být velmi charismatičtí. Dle neuropatologa Františka Koukolíka tak končí buď ve vězení, nebo na vysokých manažerských pozicích.

Narcismus a alibismus

Psychopati vždycky využívají ostatní čistě ke svým cílům. V každé situaci provedou to, co se hodí právě jim, bez ohledu na následky u ostatních. Nedělá jim problém lhát, kdykoli jim to přinese nějakou výhodu a zbaví je problému. Vzhledem k tomu, že jsou obecně velmi nezodpovědní, vykrucují se s oblibou z čehokoli, co reálně pokazí. Nikdy přitom nepostřehnou, že chybné chování se týká v první řadě jich samotných, nikoli lidí kolem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Připomínají tak trochu oko hurikánu. Nikdy není chyba na jejich straně a za případné komplikace může vždycky někdo jiný. Případně bylo jejich chování jedinou možností, jak problematickou situaci vyřešit. Nemají samozřejmě problém s porušováním jakýchkoli pravidel. Jsou totiž přesvědčení, že pravidla jsou jen pro ostatní, zatímco oni mají k porušení vždycky dobrý důvodů. Případně to svalí na někoho jiného, aby se zbavili odpovědnosti.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články