Záhada okolo Heatha Ledgera: O život přišel za opravdu podivných okolností

Záhadný odchod Heatha Ledgera z tohoto světa je dodnes opředen mnoha otázkami, na které nikdo nezná odpověď.

Heath Ledger i Zdroj fotografie: Howie / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Byl 22. leden roku 2008, když do hotelového pokoje Heatha Ledgera vstoupila masérka, která s ním byla dlouhodobě domluvená na každodenní masáž. Když vstoupila do pokoje, uviděla herce ležet v posteli, s tváří dolů. Nijak ji tato situace nepřekvapila, miláček všech žen byl zvyklý na bujaré večírky a tak usoudila, že spí. Když ani poté, co si rozložila své masérské lehátko Heath neopustil postel, rozhodla se ho jít vzbudit. Nereagoval. Bylo zjevné, že oblíbený herec již není naživu. Vzala telefon a namísto toho, aby kontaktovala záchrannou službu, zavolala Mary-Kate Olsen, blízké přítelkyni Ledgera. Volá s ní opakovaně, pak konečně vytočí číslo záchranné služby.

Jedna velká záhada

Ještě předtím, než byla přivolána záchranná služba, Mary-Kate poslala na místo jednoho ze svých bodyguardů. Mezitím se masérka znovu pokoušela vzkřísit slavného herce, bohužel bezvýsledně. Když pak na místo dorazila konečně pomoc, Heath byl prohlášen za mrtvého. Pravděpodobně zemřel několik hodin před plánovanou masáží. Brzy o jeho skonu věděl celý svět. Heath právě dokončil film Temný rytíř (2008), kde hrál roli Jokera. Měl roztočený ještě další film, Imaginárium dr. Parnasse (2009), který pojednával o sázce s ďáblem. Pro mnoha fanoušků byla tato skutečnost jakýmsi zvláštním znamením. 

Příčina smrti

Oxykodon, Diazepam, Xanax, Temazepam. To je jen část léků, které Ledger užíval. Do toho holdoval alkoholu a také kokainu. Za jeho smrtí údajně stojí komulativní účinek léků, které byly nalezeny v jeho krvi. Hned první otázkou bylo, zda šlo o náhodu, nebo záměr. Rodina však sebevraždu vyloučila. Heath byl všemi milovaný, miloval svůj život a užíval si ho plnými doušky. Někteří nabyli dojmu, že za jeho smrt může právě role Jokera, do které se doslova ponořil. Temná role s sebou nesla mnoho temných myšlenek, depresivní stavy a problémy se spánkem. Právě to měl být hlavní důvod, proč se herec rozhodl brát všechny léky.  Vedle Heathovy postele byla nalezena srolovaná bankovka, která se používá k šňupání. Ale policie nenašla žádné stopy po nelegálních drogách. 

Dodnes je jeho smrt opředena mnoho záhadami. Proč masérka nezavolala jako první záchrannou službu? To jsou otázky, na které zřejmě nikdy nenajdeme odpověď.

Zdroj: Blesk, Novinky, Dama
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články