Na jaké úrovni je vaše logika? Otestujte se pomocí dvou obrázků – připravte se na zdánlivě jednoduché počty

Tento test nezvládne vysoké procento lidí. Dva zapeklité obrázky níže dávají i opravdovému hádankáři zabrat, nejde totiž jen o prosté počítání.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toto je jeden z dalších testů, a rozhodně to nebude ten poslední, díky kterému trénujete vaši mysl. Za život jste jich už dělali určitě spoustu. Ať už jde o matematické hlavolamy, bludiště nebo hádanky s otázkami a odpověďmi. A existují také vizuální cvičení, ve kterých musíte použít své vnímací dovednosti. Tímto stimulujete mozek, pomalu si zvykáte a v dalších testech vám to jde lépe.

Počet kostek a počet trojúhelníků

Na první pohled se to může zdát jednoduché. Možná si říkáte, že trojúhelníčky a kostičky se učí malé děti v mateřských školkách, avšak opak je pravdou. Stále se najde mnoho lidí, kteří tyto dva obrázky nevyřeší, dokonce se dá hovořit i o většině. Každý je na tyto hádanky jinak nastavený. Škála úspěšnosti lidí je opravdu hodně rozdílná.

Na obrázcích níže tedy věnujte pozornost detailům. Kolem správné odpovědi se můžete motat dlouhou dobu, můžete se třeba mýlit o pouhý jeden obrazec. Když si nejste jistí, raději to zkuste znovu, abyste si utvrdili svoji konečnou odpověď. Pokud si nevíte rady, použijte jako poslední možnost správné odpovědi uvedené dole, v posledním odstavci.

Kolik kostek je na obrázku?

Útvar na následujícím obrázku je složen z dětských kostek. Vaším úkolem je říci, z kolik kostek se vlastně skládá. Možná máte odpověď hned na jazyku, jelikož je pravda, že se občas obrázky opakují. Mohlo se stát, že jste na něj už někdy narazili a techniku máte už zvládnutou. Pro nováčky se ale určitě nejedná o nic lehkého.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Kolik trojúhelníků vidíte?

Po úspěšném zdolání prvního obrázku, ať už vám trval jakkoli dlouho, následuje velice podobný test. Alespoň tedy vizuálně a prakticky, protože se jedná opět o počítání. Na první pohled se může zdát lehčí, protože obrazce skutečně vidíte a žádný z nich se nepřekrývá. Nevýhodou je samozřejmě fakt, že se jedná o větší počet, takže můžete snadno zapomenout, kolika jste se v určitou chvíli dopočítali.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Máte to za sebou. Je jasné, že každému to trvalo různou dobu, ať už se jednalo o vteřiny, nebo několik minut. Pokud jste však test zdolali a skutečně nad ním přemýšleli, zlepšili jste si tím kritické myšlení. Mohli jste se samozřejmě přepočítat, ale nikdo není dokonalý. Od toho máte několik dalších důležitých věcí, které vás baví, a nemusí to být nutně logika. Inu, bez dalšího zdržování – útvar na prvním obrázku je složen z 9 krychlí a na druhém najdete 16 trojúhelníků.

Jak procvičujete vaše logické myšlení a postřeh?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat