Varovná znamení, že je v bytě duch: Podle odborníků chce komunikovat, ať už na „to“ člověk věří, nebo ne

Zabouchávají se dveře. Vidíte podivné stíny a někdo tu šeptá. Asi nepotřebujete volat krotitele duchů, abyste zjistili, že je něco špatně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Co to ale vlastně všechno znamená a je možné žít s duchem – či duchy – mírumilovně pod jednou střechou? Při určování domácího strašení je třeba vzít v potaz hned několik věcí. Podle paranormální vyšetřovatelky Amandy Paulson může „duch“ být hned několik věcí. Obvykle chce navíc primárně komunikovat. Ať už jste tedy paranormální skeptik, nebo věříte na nadpřirozeno, tyto informace se vám mohou rozhodně hodit.

Kolísání elektřiny a chování nejen spotřebičů

Mezi nejčastější signály od duší, které s vámi uvízly, je kolísání elektřiny. Pokud odborníci nenajdou žádnou závadu, jde velmi často právě o projev těchto fenoménů. To platí i pro zvláštní chování televize a samovolné změny kanálů. Dalšími projevy je samovolný pohyb dveří a mizení drobných předmětů. Znáte to, kdy si na vteřinu odložíte klíče a najednou tam nejsou? Nejde nutně o špatnou paměť. Dost možná je zrovna někdo s vámi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obvyklým jevem je také pokles teploty, případně závan vzduchu ve zcela nehybné a uzavřené místnosti. Nejvzácnějším znakem je zaslechnutí kroků. Stejně tak můžete zaslechnout rychlou chůzi ve vedlejším pokoji, když jste doma sami. Většinou to ale zaplašíme pokrčením ramen a svedeme to na přepracování či únavu. Na rozdíl od filmových zpracování není ale duch většinou přátelský Casper nebo zelený Slime z Krotitelů duchů.

Co je vlastně strašení a jakou formu mají duchové?

„Většinou jde o přítomnost určité energie, která se projevuje v prostoru a předmětech domácnosti. Moje osobní definice je, že jde o stín života vnímaný způsobem, který vzdoruje realitě,“ říká Paulson. Může jít o inteligentní duši zesnulého, která z nějakého důvodu zůstává na tomto světě. Stejně tak zbytková energie, která je otištěna do domu.“ Podle keltské víry existuje „závoj“ mezi světem mrtvých a živých, který během podzimu slábne.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dle legend mohou během Halloweenu duchové překročit práh našeho světa. Jestli tedy v tomto období cítíte podivnou energii nebo pozorujete zvláštní jevy, může být důvodem právě tohle. To neznamená, že je třeba hned utíkat. „Myslím, že většina duchů je neutrální nebo hodná, ti zlí jsou velmi vzácní. I v takovém případě mají ale živí více síly.“ Co v případě takových jevů dělat? Prvním krokem jsou informace, protože dávají možnosti.

Co se tu mohlo odehrát před námi?

Zjistěte si něco o historii vašeho domu. Kdo a jak tam žil před vámi, může odhalit důvody těchto podivných aktivit. Možná narazíte na tragédii, starý požár nebo jinou situaci, která se do stavby zkrátka „otiskla“. Tzv. paměť zdí nebo energetický otisk znamená, že se tu ve své formě stále odehrává dávný příběh. To samé platí pro věci v domě. „Hodně domů má starožitnosti ze dřeva nebo kamene, na které se tato energie umí navázat.“

„Pokud vás tyto projevy vyčerpávají, zkuste s duchem navázat kontakt. Cítíte-li negativní energie a máte strach, existují očistná kouzla, lze použít i požehnání kněze.“ Jste-li jakýmkoli způsobem věřící, určitě existují nějaké rituály. Pamatujte ale, že od domácího ducha se můžete hodně dovědět, pokud mu dovolíte zůstat. A někdy to bude zkrátka spolubydlící, který si z vás bude trochu dělat legraci. I to je ale forma společnosti.

S jakými z uvedených projevů jste se setkali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články