Baba Vanga a předpověď na rok 2024: Změna oběžné dráhy Země i geneticky modifikovaní jedinci

Bulharská vědma Baba Vanga stihla před svou smrtí vydat několik předpovědí včetně těch na rok 2024.

i Zdroj fotografie: Пакко / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Baba Vanga, často přirovnávaná k modernímu Nostradamovi, byla bulharskou mystičkou, jejíž prorocké schopnosti ji dostaly do povědomí veřejnosti během už druhé světové války. Přestože byla od dětství slepá, tvrdila, že má schopnost vidět do budoucnosti. A vzhledem k tomu, že se její předpovědi často vyplňovaly, velmi brzy se stala výraznou a známou prorokyní po celém světě. Dokonce se říká, že se často kvůli proroctvím scházela s významnými osobnostmi, včetně bulharského cara Borise III. a sovětského vůdce Leonida Brežněva. Její proroctví zahrnovala řadu dramatických událostí, od potopení ponorky Kursk v roce 2000 až po teroristické útoky z 11. září, které změnily svět.

Sluneční erupce

I přesto, že Baba Vanga zemřela v roce 1996, její vize nadále fascinují mnoho lidí. A zdá se, že jedno z jejích proroctví na rok 2023, týkající se sluneční aktivity s potenciálně katastrofálními dopady na Zemi, získává na váze. V srpnu 2023 oznámila NASA objev masivní sluneční skvrny, která by mohla způsobit sluneční erupce a „výrony koronální hmoty,“ což jsou vysoce nabité částice sluneční plazmy. Tyto události mohou ohrozit energetické sítě a další infrastrukturu, což by mělo vážné důsledky pro společnost. 

Takže co by nás mohlo čekat v roce 2024, pokud přežijeme tento rok? Pojďme se společně podívat na některá z nejdiskutovanějších proroctví. 

Změna oběžné dráhy Země

Jedno z nejzajímavějších proroctví Baba Vangy hovoří o radikální změně oběžné dráhy Země. Oběžné dráhy těles ve sluneční soustavě jsou ovlivněny gravitací a mohou být náchylné ke změnám. Taková dramatická změna by mohla mít zničující následky na klima, zvýšení radiace a celkový chaos, se kterým bychom se jen těžko vypořádali. 

Planeta Země iZdroj fotografie: Burkhard Mücke / Creative Commons / CC BY-SA

Další předpovědi

  • Biologické zbraně

Jedno z nejznepokojivějších proroctví hovoří o „velké zemi,“ která provádí testy biologických zbraní. To by znamenalo potenciální globální hrozbu. 

  • Kvantové počítače

V současné době procházíme revolucí v oblasti strojového učení, ale méně pozornosti se dostává k rozvoji kvantových počítačů. Kvantové počítače jsou schopny řešit problémy rychleji než tradiční počítače, což má obrovský potenciál ovlivnit oblast umělé inteligence. 

  • Modifikovaní lidé

Jedno z nejzajímavějších proroctví zahrnuje bytosti, které budou vytvořeny nebo modifikovány v laboratořích. Může to znamenat pokrok v oblasti genetického inženýrství a nový způsob, jak lidé přistupují k reprodukci.

  • Léčba rakoviny 

Baba Vanga také prorokovala, že rakovina bude překonána „železnými řetězy“. To by mohlo znamenat zásadní pokrok v léčbě této smrtelné nemoci. Baba Vanga sama zemřela na rakovinu, a tak by tato předpověď mohla být zároveň i jejím osobním přáním.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články